Modelowanie twarzy

przywracanie objętości, wolumetria konturu

WYPEŁNIACZE

Preparaty stosowane w celu przywrócenia objętości i zniwelowania ubytku w wybranej partii twarzy. Najczęściej wykorzystywaną substancją jest kwas hialuronowy. Jest bezpieczny, nie wywołuje reakcji alergicznych i występuje naturalnie w organizmie człowieka. Podaje się go do skóry w sposób bezpośredni – poprzez iniekcje. Kwasem hialuronowym uzupełniamy braki tkanki w okolicy policzków, fałdów nosowo-wargowych i w korygowaniu konturu twarzy. Jest także wykorzystywany w zabiegach modelujących usta, kształt nosa czy w zaawansowanych terapiach anti-agingowych. Preparaty wykorzystujące w procedurach kwas hialuronowy to Juvederm oraz Stylage.

Wskazania: wypełnienie ubytków, modelowanie konturu, powiększenie ust, poprawa kształtu nosa, modelowanie linii żuchwy, rekonstrukcja zmian pourazowych, niwelowanie zmarszczek.


INTRALIPOTERAPIA

Metoda modelowania twarzy i konturowania jej owalu poprzez iniekcyjne usunięcie tkanki tłuszczowej. Zabieg wykonywany jest techniką niechirurgicznego wprowadzania w skórę specjalnego preparatu, który inicjuje lipolizę, czyli proces rozpadu komórek tłuszczowych. Substancja stosowana w procedurze jest bezpieczna, a metoda stanowi alternatywę dla inwazyjnych zabiegów lipolizy chirurgicznej. Preparat jest wstrzykiwany przy użyciu specjalnej igły – bezpośrednio w obszar tkanki tłuszczowej, który ma zostać zredukowany. Jego rolą jest przeniknięcie do wnętrza komórek tłuszczowych i doprowadzenie do ich rozbicia. Rozerwane struktury komórek razem z substancją są następnie transportowane do wątroby w ramach naturalnych procesów metabolicznych, a potem usuwane z organizmu. Intralipoterapię stosuje się w zabiegach modelowania owalu, kształtowania konturu żuchwy oraz przywróceniu harmonijnych proporcji twarzy. Jest doskonałą metodą usuwania podwójnego podbródka. Procedura trwa około 30-40 minut. Wprowadzanie preparatu jest bezbolesne – przed wkłuciem można zastosować znieczulenie miejscowe, które zapewni maksymalny komfort w czasie przeprowadzania procedury. Preparaty wykorzystywane w zabiegu to Dermaheal LL, Dermastabilon i Aqualyx.

Wskazania: redukcja miejscowej tkanki tłuszczowej, korygowanie owalu twarzy, modelowanie konturu żuchwy, niwelowanie tzw. „drugiego podbródka”.


RADIESSE

Rozwiązanie estetyczne o działaniu wypełniającym, służącym modelowaniu twarzy przy jednoczesnej rewitalizacji i poprawie kondycji skóry. To preparat oparty na wykorzystaniu hydroksyapatytu wapnia – bezpiecznej i sprawdzonej substancji, stosowanej z powodzeniem od wielu lat w innych dziedzinach medycyny (w implantologii czy ortopedii). Metodę stosuje się w zabiegach modelowania owalu twarzy, poprawy jej proporcji oraz uniesienia konturu, który z wiekiem ulega zniekształceniu. Radiesse ulega wolniejszej biodegradacji niż kwas hialuronowy – dzięki temu efekty zabiegu utrzymują się dłużej. Jego szczególną cechą jest możliwość stosowania w terapiach łączonych z większością zabiegów medycyny estetycznej.

Wskazania: modelowanie konturów, likwidacja bruzd nosowo-wargowych, poprawa owalu twarzy.


SCULPTRA

Preparat, który stymuluje wzrost objętości i liczby włókien podporowych skóry poprzez stymulację w niej produkcji naturalnego kolagenu.. Po podaniu wstrzyknięta substancja stopniowo wypełnia zmarszczki, bruzdy czy inne ubytki w sposób objętościowy. Wygładza zmarszczki i koryguje rysy twarzy, uzupełnia miejsca z ubytkami tkanki tłuszczowej. Dzięki odbudowie naturalnych wypukłości twarz staje się bardziej harmonijna, a wygląd łagodniejszy.

Wskazania: odbudowa objętości, rewitalizacja tkanek, regeneracja i odmłodzenie skóry, korekta i modelowanie owalu twarzy, korekcja braków tkanki tłuszczowej, niwelowanie zmarszczek i bruzd wypełnienie opadniętych policzków.


NICI PDO

Skuteczna, niechirurgiczna metoda liftingu i modelowania owalu twarzy. Technika wprowadzania nici w skórę wykorzystuje naturalne linie jej napięcia. Włókno PDO, z którego wykonane są nici, w naturalny sposób rozpuszcza się w tkance i stymuluje produkcję kolagenu oraz syntezę kwasu hialuronowego. W efekcie zwiększa się jędrność i elastyczność skóry, zapewniając złagodzenie rysów oraz podniesienie konturu, a przez to widoczne odmłodzenie. Poprawa napięcia i sprężystości wspomaga terapie remodelujące twarz. 

Wskazania: zwiotczenie skóry i przeciwdziałanie utracie konturu, wygładzenie rysów, wyszczuplenie i poprawa owalu twarzy, lifting i odmłodzenie.