Blizny i trądzik

Niwelowanie blizn i śladów potrądzikowych

ROLLERY MEDYCZNE

Stymulują one procesy regeneracji oraz proces powstawania kolagenu. Posiadają igły dłuższe od rollerów kosmetycznych, jednak krótsze od chirurgicznych. Ich długość (od 1 do 2 mm) pozwala na sięgnięcie sieci naczyń krwionośnych w skórze. Dzięki temu powodują pobudzające do regeneracji mikrourazów i mikrokrwawienia. Zastosowanie w różnych obszarach wymaga wykorzystania różnych długości igieł – twarz: 1mm, okolice oczu: 0,5 mm, ciało: 1,5-2 mm. W wyniku działania rollera następuje aktywacja płytek krwi i uwalnianie czynników wzrostu: naskórka (czynnik wzrostu naskórka EGF), fibroblastów (czynnik wzrostu fibroblastów FGF), płytkowego (PDGF) i transformującego (TGF) czynnika wzrostu. W efekcie przyspieszają procesy regeneracji oraz stymulacji tworzenia się fibroblastów i kolagenu. Dodatkowo z krwi uwalniają się białe krwinki, które usuwają uszkodzone fragmenty tkanek. Proces regeneracji trwa do kilku tygodni po zabiegu. 

Wskazania: zmiany potrądzikowe, blizny, zasinienia pod oczami, teleangiestazje, zwiotczenie skóry, cienki naskórek.


MEZOTERAPIA KWASEM HIALURONOWYM

Niechirurgiczna metoda poprawy kondycji i wyglądu skóry. Służy jej regeneracji i odmłodzeniu. Jest zabiegiem intradermaterapii, czyli leczenia poprzez wstrzykiwanie dobroczynnych substancji bezpośrednio w głąb skóry. Bezpośrednie, ukierunkowane i miejscowe działanie znacząco zwiększa efektywność kuracji. Mezoterapia kwasem hialuronowym zapewnia nie tylko zwiększenie nawilżenia skóry, ale jest sposobem na jej dogłębne i długotrwałe nawodnienie. Kwas hialuronowy jest kluczowy w zachowaniu i przywracaniu młodego wyglądu cery. To fizjologiczny składnik tkanek, który wiąże wodę w naskórku, a z czasem ulega naturalnemu, stopniowemu zanikowi. Dlatego iniekcja kwasu hialuronowego jest najbardziej efektywnym rozwiązaniem na przywrócenie optymalnego nawilżenia skóry w jej głębokich warstwach. To również doskonały sposób na pobudzenie jej do autoregeneracji służącej wygładzeniu i zwiększeniu elastyczności.

Wskazania: niwelowanie blizn, bruzd i linii, utrata jędrności i elastyczności, wysuszenie i odwodnienie skóry, zmarszczki.


DERMAPEN

Metoda, której zadaniem jest stymulacja skóry do produkcji kolagenu i elastyny. Efektem zabiegu jest poprawa gęstości i elastyczności skóry. Terapia Dermapen opiera się na technologii pulsujących igieł. Głębokość iniekcji jest bardzo precyzyjna (w zakresie 0,5 mm – 2,5 mm), a przez to pozwala na maksymalną kontrolę i minimalizuje ryzyko ewentualnych błędów w mikronakłuwaniu skóry. 

Wskazania: oprawa gęstości skóry, redukcja blizn potrądzikowych i poparzeniowych, ujednolicenie kolorytu, wygładzenie.