niwelowanie zmarszczek, wzmocnienie struktury skóry
Niechirurgiczna metoda poprawy kondycji i wyglądu skóry. Służy jej regeneracji i odmłodzeniu. Jest zabiegiem intradermaterapii, czyli leczenia poprzez wstrzykiwanie dobroczynnych substancji bezpośrednio w głąb skóry. Bezpośrednie, ukierunkowane i miejscowe działanie znacznie zwiększa efektywność kuracji. Mezoterapia kwasem hialuronowym zapewnia nie tylko zwiększenie nawilżenia skóry, ale jest również sposobem na jej dogłębne i długotrwałe nawodnienie. Kwas hialuronowy jest kluczowy w zachowaniu i przywracaniu młodego wyglądu skóry. To fizjologiczny składnik tkanek, który wiąże wodę w naskórku, a wraz z czasem ulega naturalnemu, stopniowemu zanikowi. Dlatego iniekcja kwasu hialuronowego jest najbardziej efektywnym rozwiązaniem na przywrócenie optymalnego nawilżenia skóry w jej głębokich warstwach. To również doskonały sposób na pobudzenie jej do autoregeneracji, służącej wygładzeniu i zwiększeniu elastyczności.
Wskazania: utrata jędrności i elastyczności, wysuszenie i odwodnienie skóry, zmarszczki.
Iniekcyjne wprowadzenie w skórę specjalnych koktajli odżywczych i regeneracyjnych. Substancje te są połączeniem witamin w różnych proporcjach i stężeniach, a także soli nieorganicznych, aminokwasów i kwasu hialuronowego. Efektem zabiegu jest odżywienie i nawilżenie skóry. Metoda zapewnia również widoczne spłycenie mniejszych zmarszczek, zwiększenie napięcia i gęstości skóry, przywrócenie jednolitego, zdrowego kolorytu. Rekomenduje się przeprowadzenie serii zabiegów (4-6) w odstępach 7-10-dniowych.
Wskazania: zapobieganie objawom starzenia się skóry, zmarszczki (w tym mimiczne), zwiotczenie i fotostarzenie się skóry, przebarwienia, w terapii przeciwdziałającej wypadaniu włosów.
Mezoterapia mikroigłowa przy wykorzystaniu rollerów medycznych to procedura estetyczna, która pomaga zrewitalizować skórę. Wykorzystuje specjalne urządzenie w kształcie ruchomego wałka z kilkuset igłami. Opiera się na zastosowaniu metody mikronakłuć skóry i wprowadzaniu w nią odżywczych koktajli. Powstałe w wyniku jego działania uszkodzenia (mikrootwory) pozwalają przekroczyć barierę naskórka i pomagają przenikać dobroczynnym substancjom aktywnym w głąb skóry. Mikronakłucia stymulują również skórę do produkcji kolagenu, a tym samym do autoregeneracji.
Wskazania: poprawa jędrności skóry, niwelowanie zmarszczek, zmniejszenie przebarwień, redukcja blizn potrądzikowych, wspomagająco w leczeniu łysienia.
Zadaniem tej metody jest stymulacja skóry do produkcji kolagenu ielastyny. Efektem zabiegu jest poprawa gęstości i elastyczności skóry. Terapia Dermapen opiera się na technologii pulsujących igieł. Głębokość iniekcji jest bardzo precyzyjna (w zakresie 0,5 mm – 2,5 mm), a przez to pozwala na maksymalną kontrolę i minimalizuje ryzyko ewentualnych błędów w mikronakłuwaniu skóry.
Wskazania: niwelowanie zmarszczek, poprawa gęstości skóry, zmniejszenie widoczności rozszerzonych porów, redukcja blizn potrądzikowych i poparzeniowych, ujednolicenie kolorytu skóry, leczenie łysienia.
Metoda opracowana z myślą o odbudowie struktury skóry przy jej równoczesnym głębokim nawilżeniu. Skinboosters to zestaw specjalnych preparatów, w których skład wchodzi kwas hialuronowy w dwóch postaciach – w formie usieciowionej i nieusieciowionej. Nie są to jednak wypełniacze ani substancje do tradycyjnej mezoterapii. Dają efekt długotrwałej rewitalizacji – pobudzają syntezę kolagenu i odbudowują strukturę matrycową komórek. Skinboosters to jedna z najefektywniejszych metod ujędrniania i przywracania skórze optymalnego nawodnienia. Preparaty stosowane w zabiegu to Restylane Vital, Styleage HydroMax.
Wskazania: utrata elastyczności, drobne zmarszczki, odwodnienie skóry, wspomagająco przy leczeniu blizn potrądzikowych, rewitalizacja delikatnych obszarów (okolice oczu, ust, szyja oraz dekolt).
Metoda przyspieszająca procesy regeneracji i gojenia się skóry. Osocze bogatopłytkowe uzyskuje się z własnej krwi pacjenta. Po pobraniu krew poddana jest specjalistycznym procesom przetwarzania. W ten sposób powstaje aktywnie działający preparat autogenny. Rozwiązanie od wielu lat stosuje się z powodzeniem w chirurgii, ortopedii czy medycynie sportowej. Jest ono cenione ze względu na wysoką efektywność w procesach regeneracji różnego rodzaju tkanek. Aktywność płytek krwi i uwalnianie czynników wzrostu uzyskuje się poprzez dodanie do preparatu chlorku wapnia lub trombiny.
Wskazania: utrata napięcia i elastyczności skóry, poprawa kondycji skóry i wyglądu twarzy (w tym okolice oczu) oraz szyi i dekoltu, niwelowanie bruzd i fałd nosowo-wargowych, leczenie blizn potrądzikowych, jako element wspomagający w terapiach laserowych oraz w trakcie kuracji peelingami chemicznymi.
Preparat, który stymuluje wzrost objętości i liczby włókien podporowych skóry poprzez stymulację produkcji naturalnego kolagenu w skórze. Po podaniu wstrzyknięta substancja stopniowo wypełnia zmarszczki, bruzdy czy inne ubytki w sposób objętościowy. Wygładza zmarszczki i koryguje rysy twarzy, uzupełnia miejsca z ubytkami tkanki tłuszczowej. Dzięki odbudowie naturalnych wypukłości twarz staje się bardziej harmonijna, a wygląd łagodniejszy.
Wskazania: odbudowa objętości, rewitalizacja tkanek, regeneracja i odmłodzenie skóry, korekta i modelowanie owalu twarzy, korekcja braków tkanki tłuszczowej, niwelowanie zmarszczek i bruzd, wypełnienie opadniętych policzków
Skuteczna metoda likwidowania zmarszczek. Niewielka ilość preparatu wprowadzanego umiejętnie w okolice zmarszczek mimicznych powoduje funkcjonalne odnerwienie okolicy, nie uszkadzając przy tym nerwów. Jest to miejscowa, przejściowa relaksacja mięśni. Efekt zabiegu pojawia się po kilku dniach (3-5 dni), a pożądany efekt końcowy – po ok. 10 dniach. Efekt terapeutyczny toksyny botulinowej z czasem zanika. Jest to proces indywidualny i trwa od 4 do 6 miesięcy. W tym czasie skóra „odpoczywa” od skurczów, co pozwala na wygładzenie zmarszczek i przynosi efekt odmłodzenia twarzy.
Wskazania: zmarszczki poprzeczne na czole, zmarszczki mimiczne wokół oczu („kurze łapki”), zmarszczki między brwiami („lwia zmarszczka”), modelowanie brwi (eyebrow lifting), modelowanie nosa (uniesienie koniuszka), podniesienie kącików ust.